Vzdělávací projekt "TATRA do škol" u nás už podruhé

 
29.ledna 2024  |  

Kopřivnická automobilka chce pozitivně působit na mladé lidi, kteří uvažují o technickém vzdělání či technické obory vzdělání již studují, proto vytvořila vzdělávací projekt Tatra do škol.

Podstatou projektu je spolupráce mezi automobilkou, jednotlivými kraji a školami, které mají o projekt zájem. Vybraní žáci ze středních škol dostávají možnost během určeného období sestavit „svoji“ vlastní Tatru, která je následně uvedena do běžného provozu a slouží u krajských organizací. Žáci tak mají jedinečnou příležitost osobně poznat, jak se nákladní vozy vyrábějí, což je navíc umocněno skvělým pocitem, že výsledek jejich činnosti najde praktické uplatnění u krajské organizace údržby komunikací.

Za vzdělávací projekt Tatra do škol společnost Tatra Trucks získala ocenění School Friendly. Toto ocenění podtrhuje význam projektu Tatra do škol, který je v oblasti technického vzdělávání zcela jedinečný a nemá v České republice obdoby.
K tomuto projektu se přihlásila i Střední škola Kralovice, a to za podpory Plzeňského kraje. 
První fází projektu bylo týdenní školení v servisní škole Tatry v Kopřivnici. Za naši školu byli vybráni 2 žáci ze třídy 2.A (obor vzdělání Mechanik opravář motorových vozidel) v doprovodu učitele odborného výcviku. Školení se uskutečnilo v termínu 16. 1. – 20. 1. 2024. Spolu s nimi se akce zúčastnili i žáci Střední školy Rokycany a Střední průmyslové školy dopravní v Plzni.
Chod projektu pokračoval převozem montážních dílů z výrobního závodu do prostor montážní haly SPŠ dopravní v Plzni-Křimicích.
Další fází projektu jsou montážních práce v Plzni-Křimicích za přítomnosti odborného dohledu instruktorů z Tatry Kopřivnice. Montáž, na které se podílejí naši žáci, probíhá právě v těchto měsících.

Fotografie k článku


Mohlo by vás zajímat

Vyhledávání
Kalendář akcí

Dnes je 26. února 2024
a svátek má Dorota.

Partneři školy

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Základní informace

Název školy:Střední škola, Kralovice, nám. Osvobození 32
Adresa:nám. Osvobození 32, Kralovice, 331 41
IČ:00077704
Ředitel školy:Mgr. Milan Oravec
E-mail:milan.oravec@sskralovice.cz
info@sskralovice.cz
Web:https://www.sskralovice.cz
ISDS:8v4jrfy
Zřizovatel:Plzeňský kraj