Další výrazný úspěch našich žáků v porozumění anglickému odbornému textu KONTEXT 2023/2024

 
29.ledna 2024  |  

Ve druhém lednovém týdnu roku 2024 proběhla na Západočeské univerzitě v Plzni finálová kola soutěže KONTEXT - krajské on-line soutěže v porozumění anglickému odbornému textu. Tuto soutěž pořádá Plzeňský kraj ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni. V současném školním roce proběhl již 5. ročník soutěže, tentokrát na téma Umělá inteligence a automatizace.


V průběhu listopadu 2023 proběhly na středních školách 4 kola on-line, kdy museli žáci zodpovědět otázky k jednotlivým textům. Těchto čtyř on-line kol se zúčastnilo celkem 3 761 žáků z 33 škol. Žáci byli rozděleni do 5 kategorií podle typu školy a věku. Po 4 týdnech bylo možné určit vítěze školních kol, kteří postoupili do finále soutěže.

V rámci finále řešili všichni soutěžící závěrečný on-line test v počítačové učebně obdobně jako ve školních kolech soutěže. Na základě nejvyššího počtu bodů postoupilo v každé z pěti kategorií pět soutěžících do posledního ústního kola před komisi, která na základě jejich výkonu rozhodla o konečném pořadí. Všichni umístění na stupních vítězů obdrželi poukázky na nákup elektroniky od Plzeňského kraje a poukázky na jazykové kurzy Mezinárodní letní jazykové školy Západočeské univerzity v Plzni.

V kategorii III: "žáci středních odborných učilišť" obsadili naši žáci Jan Stimpson 4. místo a Bruno Stimpson 5. místo. 

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Fotografie k článku


Mohlo by vás zajímat

Vyhledávání
Kalendář akcí

Dnes je 26. února 2024
a svátek má Dorota.

Partneři školy

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Základní informace

Název školy:Střední škola, Kralovice, nám. Osvobození 32
Adresa:nám. Osvobození 32, Kralovice, 331 41
IČ:00077704
Ředitel školy:Mgr. Milan Oravec
E-mail:milan.oravec@sskralovice.cz
info@sskralovice.cz
Web:https://www.sskralovice.cz
ISDS:8v4jrfy
Zřizovatel:Plzeňský kraj