Volejbalový turnaj v Kralovicích

09.04.2016 21:00

Střední škola Kralovice uspořádala 5. 4. 2016 turnaj středních škol ve volejbale. Letošní ročník byl nabitý a také velmi napínavý. Do královského města Kralovice dorazilo 7 volejbalových týmů. Tento počet jsme opravdu nečekali a také proto jsme se rozhodli hrát na dvou hřištích, jednom venkovním pro kategorii chlapců a jednom vnitřním pro kategorii dívek. V dívčí kategorii jasně dominovaly studentky z Gymnázia Plasy, které vyhrály všechna utkání 2:0 na sety. V kategorii chlapců rozhodoval každý bod. V prvním zápase proti sobě nastoupily plaské školy a s nejtěsnějším rozdílem (23:25, 25:27) vyhráli studenti z gymnázia. V dalším utkání nastoupili domácí žáci ze Střední školy Kralovice proti SOŠ Plasy. Po dvou setech byl stav nerozhodný 1:1 a o vítězi se rozhodovalo až ve třetím setu, který lépe zvládli domácí a vyhráli ho poměrem 15:11. Poslední zápas byl přímým soubojem o první místo, a také to tak vypadalo. Soupeři se od prvních míčů nešetřili a předváděli pohledný volejbal. I v tomto zápase nestačili dva sety a tak o vítězi rozhodl poslední třetí set, který po dramatickém závěru vyhráli chlapci z plaského gymnázia.

Po celý den panovala dobrá nálada a také počasí, proto vše proběhlo bez větších problémů. Turnaj se z mého pohledu velice povedl a tímto chci poděkovat panu Pilousovi za odborné rozhodování zápasů, panu Romanu Čuříkovi za spolupráci při organizaci turnaje, také AŠSK za sponzorské dary, a v neposlední řadě samotným účastníkům za skvělé zážitky a prožitky z turnaje.