Atletické mistrovství v Plasích

18.10.2015 20:51

V úterý 13. října 2015 se v Plasích uskutečnil již 34. ročník "CORNY STŘEDOŠKOLSKÉHO POHÁRU". I přes mnoho omluvenek a zranění naši školu reprezentovalo 22 nadšených atletů. Chlapci závodili v tradičních disciplínách, jako je běh na 100 m, 400 m a 1500 m, skok vysoký a daleký, vrh 5 kg koulí a divácky atraktivní štafeta 400-300-200-100 m. Dívky startovaly v bězích na 60 m, 200 m a 800 m, skoku vysokém a dalekém, vrhu 3 kg koulí a ve stejné štafetě jako chlapci.

Předpověď slibovala studený, ale slunečný den, ovšem skutečnost byla jiná. V Plasích byla taková zima, že by snad ani profesionální atleti nechtěli závodit. Žel našim atletům toto počasí moc nesedlo a podepsalo se to jak na výkonech, tak na výsledcích. Nemůžeme se ale vymlouvat, podmínky byly pro všechny stejné. Chlapci celkově obsadili 2. místo ve své kategorii a 3. místo vybojovaly dívky. Bojovnost a chtíč našim reprezentantům nemůžu upřít, pokaždé se ale nemůže zvítězit. Z individuálních výkonů bych vyzvedl 1. místo v běhu na 400 m chlapců Lukáše Bílého, 2. místo ve vrhu koulí Michala Stacha, 2. místo ve skoku dalekém a vysokém Romana Paříka. V dívčí kategorii byla nejúspěšnější disciplína skok do výšky, kde si naše děvčata Tereza Kantorová a Karolína Kovářová rozdělila 2. místo. Ještě jednou všem reprezentantům děkuji a doufám, že moc neprochladli.