Za jógou do Plzně

15.01.2016 19:00

Ve středu 13. ledna 2016 se žáci prvního a druhého ročníku maturitního oboru Sociální činnost zúčastnili vzdělávacího semináře zaměřeného na jógu a zdravý životní styl. S certifikovanou lektorkou jógy, Mgr. Klárou Hetzmanovou, která absolvovala učitelský kurz klasické Šivananda jógy v Indii a v lednu 2015 další učitelský kurz na Novém Zélandu, strávili žáci příjemné odpoledne. První část semináře diskutovali o zdravé stravě. Druhou část praktikovali a prozkoumávali somatický pohyb, tak jemný a účinný, vedoucí k posílení hlubokých svalových skupin. Žáci vytvořili úžasnou atmosféru. Závěrem s Klárou diskutovali o jejích pobytech a zkušenostech z celého světa.

Měla jsem radost! Není pro učitele většího potěšení, než vidět žáky, že je TO baví. Všichni byli skvělí, děkuji jim za aktivní účast.

Mgr. Jaroslava Kaucká

 

Vzkaz od Kláry pro žáky

Milé studentky, milí studenti, 

 

bylo mi potěšením s vámi sdílet a prožít náš dnešní seminář. Nesmírně oceňuji vaši ochotu prozkoumávat a objevovat svá těla, cítit je skrze sice jemný, ale přesto velmi účinný “somatický” pohyb. 

Věřím, že jste si odnesli alespoň něco, co vás inspirovalo a přeji vám, abyste malými, jednoduchými věcmi obohacovali a zkvalitňovali svůj život. Ten život je Váš a znovu připomínám - je jen na Vás samotných, jaký si ho vytvoříte a jak jej prožijete. Možností je mnoho. 

Ať se vám daří a budu se těšit třeba zase někdy na viděnou, 

 

Klára