Lyžařský kurz na Šumavě

11.01.2013 13:00

Od 7. do 11. ledna 2013 pobývali někteří žáci a žákyně 1. ročníku naší školy na lyžařském výcvikovém kurzu, ve známém rekreačním středisku Kvilda, v samém srdci Šumavy.

Ubytováni byli v příjemném, nově zrekonstruovaném penzionu Pohoda v centru obce.

I když byli všichni vybaveni kvalitními běžeckými lyžemi a připraveni k vrcholovým sportovním výkonům, museli první dva dny chodit pěšky po okolí. I v této, pro nás neobvyklé nadmořské výšce kolem 1000 metrů, nebylo po sněhu ani vidu, ani slechu. Třetí den se stal zázrak – napadla základní vrstvička a tak jsme hned vyrazili do stopy. Každý z účastníků si nejméně jednou prohlédl zblízka rašeliniště prosakující podél běžecké stopy, někteří se do něj ze zvědavosti i ponořili.

Tak ubíhal příjemně den za dnem a než jsme se nadáli, odjížděli jsme domů, plni neobvyklých dojmů.

Těšíme se na další sportovně rekreační akce, kterými naše škola tradičně zpestřuje žákům studium.

                                                                                                          žáci 1. ročníku

 

Podívejte se na fotografie z kurzu: