Druhý ukázkový den

07.11.2012 17:00

V rámci projektu „Podpora technických dovedností žáků Plzeňského kraje“ se 6. 11. 2012 uskutečnil druhý ukázkový den v areálu dílen odborného výcviku Střední školy Kralovice, kterého se zúčastnili žáci 8. a 9. tříd ZŠ Všeruby spolu s ředitelem školy Mgr. Jaroslavem Cafourkem a žáci ZŠ Kozojedy spolu s pedagogickým dozorem Mgr. Anetou Hercovou a Mgr. Hanou Slachovou.

Realizátorem projektu je Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje. Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.30/01.0032

V úvodu byla žákům představena Střední škola Kralovice a náplň nabízených učebních oborů Opravář zemědělských strojů a Mechanik opravář motorových vozidel (Automechanik). Poté následovala prohlídka areálu dílen spojená s ukázkami v diagnostické dílně a ukázkami obrábění kovů na soustruhu a frézce. Předveden byl vozový park s možností vyzkoušet si cvičnou jízdu traktorem Zetor Proxima 70 a nákladním automobilem Iveco 180.

V závěrečné části žáci prokazovali své technické dovednosti ve svařovně, kovárně, zámečnické dílně a opravárenské hale.

Celý ukázkový den probíhal za plného denního režimu odborného výcviku.

Třetí a poslední ukázkový den nás čeká 27. 11. 2012. Cílem projektu je zvýšit zájem o studium učebních oborů a získat pro ně žáky z 9. ročníků základních škol.

Fotogalerie: Druhý ukázkový den