Vida! Science Centre Brno, Muzeum nákladních automobilů Tatra

23.října 2023  |  

Před završením projektu Vzdělávání 4.0 v Plzeňském kraji se 40 žáků a žákyň naší školy vydalo 17. a 18. října 2023 na odbornou exkurzi.

Naši první prohlídku jsme absolvovali v Brně v centru VIDA! Co je vida!? No přece zvolání – když objevíte něco překvapivého. „Vida! To jsem nevěděl…“. VIDA! je zábavní vědecký park u brněnského výstaviště a je úplně pro všechny, zabaví se tu opravdu každý. A ještě se i něco dozví! Na ploše přes 6000 m2 jsme si prohlédli přes 180 exponátů z oblastí civilizace, člověk, planeta, mikrosvět. A všechno jsme si mohli vyzkoušet. Po dvou hodinách jsme už bohužel museli Vidu opustit a přesunout se do Štramberku, kde jsme měli zajištěný nocleh. Druhý den jsme si prohlédli Muzeum nákladních automobilů Tatra. Původně naplánovaná prohlídka výrobního závodu Tatra. a.s. byla bohužel z bezpečnostních důvodů výrobcem zrušena, ale muzeum otevřené v roce 2021 naše očekávání bohatě naplnilo.  Nachází se v rekonstruované budově bývalé slévárny automobilky Tatra v Kopřivnici. Na ploše více než 5 000 mmůžeme obdivovat unikátní sbírku 80 nákladních vozidel a podvozků značky Tatra, včetně expedičních vozů Paříž – Dakar nebo automobilů, se kterými na své cesty vyráželi slavní cestovatelé Hanzelka a Zikmund. Nejstarší česká automobilka je stále synonymem pro řadu přelomových konstrukčních řešení.  A my jsme mohli zblízka obdivovat "tatrováckou koncepci". Expozice byla opravdu velmi zajímavá. Prohlídku „Slovenské strely“, legendárního vlaku ze 30. let 20. století, která je poblíž, si bohužel musíme nechat na příští návštěvu, ale zato jsme stihli oběd v blízké stylové restauraci Tatrovka. No a pak už nás čekala dlouhá cesta domů. Celá exkurze proběhla díky všem účastníkům bez problémů a většině z nich se určitě líbila. 


Mohlo by vás zajímat

1
28.června 2024

Krásné prázdniny

Přejeme všem žákům, zaměstnancům a příznivcům školy krásné léto s nevšedními prázdninovými zážitky!

Vyhledávání
Kalendář akcí

Dnes je 16. července 2024
a svátek má Luboš.

Partneři školy

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Základní informace

Název školy:Střední škola, Kralovice, nám. Osvobození 32
Adresa:nám. Osvobození 32, Kralovice, 331 41
IČ:00077704
Ředitel školy:Mgr. Milan Oravec
E-mail:milan.oravec@sskralovice.cz
info@sskralovice.cz
Web:https://www.sskralovice.cz
ISDS:8v4jrfy
Zřizovatel:Plzeňský kraj