První letošní úspěch našich chlapců je na světě

10.10.2015 21:56

V úterý 6. října 2015 se fotbalové družstvo našich chlapců zúčastnilo okresního finále turnaje o pohár Josefa Masopusta v Plasích. Počasí v Plasích bylo deštivé a chladné, našim chlapcům to ale nevadilo. Do prvního utkání jsme nastupovali s velkým očekáváním. Silný soupeř z plaského gymnázia měl výhodu domácího prostředí, naši chlapci ale předvedli výborný výkon a zvítězili po gólech Miroslava Miksy a Jakuba Žampacha 2:0. Po krátké pauze jsme nastoupili k dalšímu zápasu proti SOŠ Plasy. Naši hráči byli po prvním zápase unaveni, bojovnost a touha po vítězství však byly silnější, proto jsme dokázali odrazit úvodní nápor soupeře. V prvních minutách měl soupeř několik šancí, ale výborný výkon Antonína Rímského v brance nás udržel na nerozhodném stavu 0:0. Po úvodním tlaku jsme soupeři zasadili první ránu. Do poločasu Roman Nágl vsítil i druhou branku, a tak jsme vedli 2:0. Ke konci zápasu si soupeř vytvořil tlak a vstřelil kontaktní branku, naši chlapci se ale rychle vzpamatovali a po krásné střele Miroslava Miksy ze střední vzdálenosti dali gól na 3:1. Musím pochválit naše družstvo jako celek, žáci prokázali týmovou kohezi a kooperaci, tímto bych jim tak chtěl poděkovat a pogratulovat k úspěchu. Doufám, že budeme podobně reprezentovat naši školu i na krajské kole soutěže, které se bude konat na jaře v Plzni.